Informácie o zápise do MŠ

Materská škola Žilinskej univerzity v Žiline oznamuje podmienky ZÁPISU detí na školský rok 2024/2025.

Zápis sa uskutoční v dňoch 15. mája – 24. mája 2024 vždy od 7:00 hod. do 10:00 hod.
a 14:00 do 16:30 hod. (v prípade potreby po telefonickom rozhovore je možné dohodnúť iný čas).

Spôsob podania žiadosti:

• osobne v priestoroch MŠ Žilinskej univerzity v Žiline, Vysokoškolákov 20, Žilina (Internáty Veľký Diel, Blok E-F, vchod od Univerzitnej knižnice)
  • elektronicky skeny všetkých požadovaných dokumentov na e-mailovú adresu msuniza@uniza.sk
  • poštou na adresu: Materská škola Žilinskej univerzity v Žiline, Vysokoškolákov 20, Žilina

Zákonný zástupca dieťaťa je povinný doručiť písomnú žiadosť spolu s potvrdením o zdravotnej spôsobilosti dieťaťa od všeobecného lekára pre deti a dorast, ktorého súčasťou je aj údaj o povinnom očkovaní.
V prípade, že sa jedná o dieťa so špeciálnymi výchovno-vzdelávacími potrebami, je nutné k žiadosti a potvrdeniu o zdravotnom stave dieťaťa priložiť aj vyjadrenie príslušného zariadenia výchovného poradenstva a prevencie.

Tlačivo žiadosti je k dispozícii na internetovej stránke materskej školy – www.materskaskola.uniza.sk

Podmienky prijímania detí do materskej školy:
prednostne sa do materskej školy budú prijímať deti,

• pre ktoré je plnenie predprimárneho vzdelávania povinné – deti ktoré dovŕšia 5 rokov do 31. augusta 2024,
  • dovŕšili šesť rokov veku, ale nedosiahli školskú spôsobilosť (deti pokračujúce v plnení povinného predprimárneho vzdelávania ešte jeden školský rok),

v prípade voľnej kapacity:

• deti, ktoré majú právo na prijatie na predprimárne vzdelávanie – ktoré do 31.8.2024 dovŕšia vek 4 roky,
  • deti zamestnancov Žilinskej univerzity v Žiline.

Viac informácii k prijímaniu detí do materskej školy: www.materskaskola.uniza.sk/ v časti Zápis detí do MŠ.