Novootvorená materská škola je zaradená v sieti škôl a školských zariadení Slovenskej republiky. V súčasnosti je zriadená ako jednotriedna s kapa-citou 21 detí vo veku 4 až 6 rokov. Spolu so záhradou je situovaná priamo v srdci univerzitného kampusu – v priestore vysokoškolských internátov Veľký Diel v zelenom prostredí. V bezpečnej zóne obkolesenej prírodou. Je veľmi dobre dostupná peši i autom.

Prevádzka materskej školy: od 6:30 hod. do 16:30 hod.

Budova
Materská škola je v novozrekonštruovaných priestoroch. Je umiestnená v areáli vysokoškolských internátov Veľký Diel, Žilinskej univerzity v Žiline. Tento areál je súčasťou širšieho univerzitného komplexu, ktorý je zasadený do zeleného prostredia Veľkého Dielu. Materská škola je v prízemí budovy s priestrannými miestnosťami, oploteným trávnatým areálom vybaveným detským ihriskom a pieskoviskom bez prístupu verejnosti. Má samostatný bezbariérový vchod z bočnej strany budovy a zakrytú terasu pre hry aj edukáciu v exteriéri.

Interiér materskej školy
Naša materská škola má dostatočne veľké priestory, pričom ich usporiadanie a funkčné členenie vyhovuje rozličným skupinovým i individuálnym riadeným i voľným hrám detí. Umožňuje voľné hry detí, oddych, výchovno-vzdelávaciu činnosť, osobnú hygienu, stravovanie a telesné cvičenia.
Herňa vybavená typizovaným a certifikovaným detským nábytkom zodpovedajúcim hygienickým a bezpečnostným normám. Je určená pre edukačnú činnosť i stravovanie.
Samostatná spálňa je vybavená drevenými ležadlami, vankúšom a paplónom a oddychovou zónou.

Záhrada a vonkajšia terasa
Francúzske okná v herni triedy sú orientované do záhrady s výhľadom na Veľký Diel. Sú prepojené s osvetlenou krytou terasou umožňujúce tak vzdelávať sa, bádať i hrať sa aj v exteriéri. Záhrada je od okolitého areálu zabezpečená oplotením a bránkou. Veríme, že spolu s deťmi vytvoríme okrem bádateľského kútika našu spoločnú ovocnú a zeleninovú záhradku.

Stravovanie a denný režim
Materská škola má vlastnú novovybavenú výdajňu jedla. Desiaty, obedy a olovranty dodáva Stravovacie zariadenie Žilinskej univerzity v Žiline. Strava spĺňa všetky hygienické a kvalitatívne nároky pre stravovanie detí v MŠ. Deti majú počas celého dňa zaistený pitný režim.
Organizácia režimu dňa je k dispozícii v popise triedy. Má pevne stanovenú dobu stravovania, popoludňajšieho odpočinku. Ostatné činnosti sú riadené tak, aby bol vytvorený vyvážený priestor pre hru i vzdelávanie.